• İstanbul 20 °C
 • Ankara 14 °C

Batı'da yasaklanan kitap Türkiye'de!

Batı'da yasaklanan kitap Türkiye'de!
Roger Garaudy'nin "İlâhî Mesajlar Toprağı Filistin" kitabı siyonizmin gerçek yüzünü belgelerle ortaya çıkarıyor.

İsrail'in gerçek kurucu babası Theodor Herzl'in en yakın arkadaşı Max Nordau'nun şu sözlerini, kaynak vererek aktarıyor: "Yahudiler ortalama Avrupalıdan daha büyük bir girişim zekâsına ve daha büyük yeteneklere sahiptir. Asyalı ve Afrikalılarla mukayese edilmesi ise söz konusu bile olamaz." Yahudi teorisyen Ha'am'ın "Diğer milletlerden daha üstün bir milletin olması tabiîdir. Bütün milletlerin üstünde Yahudiler yer alır" gibi iddialarını da hatırlatıyor.  Garaudy bütün bunları bir Yahudi düşmanlığına vücut vermek için değil, tam aksine Siyonistlerin psikolojisini ve Filistinlilere bakış açısını gözler önüne sermek için dile getiriyor.  Tevrat'ta sözü edilen ve Türkiye'mizi de içine alan "Vaat Edilmiş Topraklar"ı ele geçirmek isteyen Siyonistlerin yüzde doksanının Allah'a inanmadığına dikkat çeken yazar, bu emellerine erişmek için geniş kesimlerin dinî inancını sömürdüklerini de belgeleriyle ortaya koyuyor.  Öte yandan,"İlâhî Mesajlar Toprağı Filistin" kitabında, Siyonist lider Theodor Herzl'in II. Abdülhamid'le olan görüşmelerini ve "Bir karışını bile satmam" diyen Sultan'a getirdiği câzip teklifleri de, Herzl'in "Günlükler"inden hareketle geniş bir şekilde açıklığa kavuşturuyor.  İsrail basınını ve İsrail devlet adamlarının çeşitli yerde yaptığı konuşmaları ve yazdıkları hatıraları da dikkatle takip eden yazar, bütün bu kaynaklardan hareketle, İsrail'in toprak kazanmayla ilgili dehşet verici hesaplarına ve bütün Ortadoğu'yu ve bu arada Türkiye'yi içine alanmüthiş plân ve tezgâhlarına dikkat çekiyor.

Siyonistler Hitler'le işbirliği yapmışlar!

Eserde, okuyucuyu hayrete düşüren pek çok bilgi arasında, Siyonist liderlerin Hitler'le işbirliği yaptıkları ve Naziler tarafından katledilen milyonlarca insanın en az yarısını kurtarabilecekken bunu kasten yapmadıkları aktarılıyor. Siyonistler, sadece kuracakları devlette işe yarayacak olan zenginlerle vasıflı elemanları pazarlıkla kurtarıyor, diğerlerinin öldürülmesine göz yumuyorlar. Bu tür bir pazarlıkla Macaristan Yahudilerini kandırıp trenlere bindiren bir Siyonist İsrail'de aklanırken hâkimin "Zaten onlar bir ağacın kurumuş dalı mesabesindeydiler. Hiçbir direnme güçleri yoktu gibi" o insanları hiçe sayan ifadeler kullanabildiğine şahit oluyoruz. Siyonizm'in acımasızlığının dile getirildiği sayfalarda bazı hahamların insanları kurtarmak için gösterdikleri çabaları ve onların imdat çığlıklarını duyar gibi oluyoruz.  Günümüzde Filistinlilere zerre kadar acımayan ve  her türlü insanlık dışı zulmü onlara reva gören İsrail'in, ABD ve Avrupa'nın tepkisinden niçin hiç çekinmediğini ve çekinmesine niçin gerek olmadığını da bu kitapta bütün çıplaklığıyla görüyoruz. "İlâhî Mesajlar Toprağı Filistin" eserini okuyan biri, ABD Başkanı Obama'nın "İsrail 1967'de işgal ettiği toprakları Filistinlilere geri vermeli" dedikten, bir gün sonra, İsrail'in meydan okuması üzerine, neden "yanlış anlaşıldım" demek zorunda kalmasına hiç şaşmıyor

31.05.2011 Milli Gazete

Bu haber toplam 560 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Minyatür güzellik Küçük Ayasofya15 Temmuz 2019 Pazartesi 11:08
 • Travnik hâlâ bir Osmanlı şehri!13 Temmuz 2019 Cumartesi 13:51
 • Virginia Woolf sözleri13 Temmuz 2019 Cumartesi 13:49
 • Aile tamam da ev nereye gidiyor?12 Temmuz 2019 Cuma 13:34
 • Atakan Yavuz, Sevgiliye Bir Mektup12 Temmuz 2019 Cuma 13:31
 • 'Türkiye'nin bugün Nurettin Topçu'ya daha çok ihtiyacı var'11 Temmuz 2019 Perşembe 11:53
 • Ay Vakti 181. sayısıyla okurlarına merhaba dedi.11 Temmuz 2019 Perşembe 11:51
 • Aliya'nın ideal genci nasıl?10 Temmuz 2019 Çarşamba 13:49
 • Nurettin Topçu ve fikir dünyasına ışık tutan 25 ilginç bilgi10 Temmuz 2019 Çarşamba 10:42
 • "İsyan Ahlakı'nı kuşanan adam: Nurettin Topçu"10 Temmuz 2019 Çarşamba 10:36
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Türkiye Yazarlar Birliği | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
  Tel : 0312 232 05 71 - 72 | Faks : 0312 232 05 71-72 | Haber Scripti: CM Bilişim