Kudüs Günü, Evrensel Bir Gündür…

Ferhat KOÇ

Her yıl Ramazan Ayı'nın son Cuma'sını islam dünyası ‘KUDÜS GÜNÜ’  olarak ilan etmiştir.

Bunun içinde  Ramazanın son Cuma’sında müslümanlar yaşadıkları ülkelerde ve beldelerde, Kudüsü ve Filistini hatırlamak için yürüyüşler ve mitingler yapmakta. İslam şehitleri için Kuran okumakta,dualar etmektedirler.  

 Kudüs günü evrensel bir gündür, sırf  Kudüs'e münhasır bir gün değildir; Emperyalizme karşı direniş ve başkaldırı günüdür. Amerika ve diğerlerinin zulüm baskıları altında bulunan  milletlerin bu zulme karşılık verme günüdür.  

Münafıklarla gerçek dindarlar arasındaki farkın ortaya konulacağı gündür. Gerçek dindarlar bu günü Kudüs günü bilir ve bu yönde gerekeni yaparlar; Münafıklarsa, yani perde gerisinde süper güçlerle anlaşıp İsrail'le dostluk kuran yöneticilerse bugüne karşı ya kayıtsız kalırlar, ya da milletlerin gösteri ve protestoda  bulunmalarını engelleme çabasına düşerler..

 Kudüs günü, zulme uğrayan milletlerin kaderinin belirlenmesi gereken gündür.

Kudüs günü entrikacılarının durumlarının aşikâr olması gereken bir gündür; Mazlumları emperyalizmin pençesinden kurtarmamız gereken gündür, Müslümanlarının dünya sahnesinde bizde varız diyecekleri gündür. Bütün emperyalistlere mazlumları rahat bırakmaları ve çekilip yerlerine oturmaları için ihtarda bulunulması gereken gündür. Bütün İslam ülkelerinden onların elinin kesilmesi gerekir; İslam ülkelerinden bütün satılmış uşak ve piyonların sahne dışı bırakılması gereken gündür.. Kudüs günü, böyle bir gündür işte; İslam milletlerini sahne dışı bırakıp süper güçleri sahneye çıkarmak isteyen şeytanlara bunu anlatır. Kudüs günü onların bütün emellerini boşa çıkaracak ve eski günlerin artık geçtiğini ihtar edecek bir gündür.

Kudüs günü İslam günüdür; İslam'ın ihya edilmesi, ona yeniden canlılık kazandırılması gereken gündür; İslam'ı ihya edelim, İslam kanun ve hükümlerinin İslam ülkelerinde uygulanmasını sağlayalım. Kudüs günü bütün süper güçlere ihtarda bulunarak “bundan böyle İslam, habis piyonlarınız aracılığıyla sizin tasallutunuzda olmayacaktır artık!” dememiz gereken gündür. Kudüs günü İslam'ın hayat günüdür, Müslümanlar akıllarını başlarına devşirmeli ve sahip oldukları onca maddi ve manevi güç ve servetlerin farkına varmalıdırlar. Müslümanlar Bir bucuk milyarı aşan bir nüfusa sahipler, Allah gibi bir dayanakları, İslam gibi, iman gibi bir dayanakları var, neden korksunlar ki?!

Emperyalistler şunu bilmelidirler ki: İslam yenilmezdir! İslam ve Kur'an hükümleri bütün ülkelere hükmetmeli, galip olmalıdır, din, ilahi bir din olmalıdır; İslam Allah'ın dinidir ve bütün beldelerde ilerlemelidir. Kudüs günü böyle bir konunun ilanıdır işte; “Müslümanlar ileri!” diye haykırarak bunu ilan etmektedir. Bütün dünyada ilerlemek yani…

Kudüs günü sadece Filistin günü değildir, İslam günüdür,müslümanların günüdür  aynı zamanda..İslam  bayrağının bütün ülkelerde dalgalanması gereken gündür. İslam ülkelerinde artık ilerleyemeyeceklerini süper güçlere anlatma günüdür.

Kimlerin ve hangi rejimlerin uluslararası komplocularla işbirliğinde bulunup İslam'a karşı olduğunu anlayacağımız gündür bu gün! Bugüne katılmayanlar İslam'a karşı ve İsrail'den yanadırlar; katılanlar ise dindar, ahdine sadık ve İslam'dan yana ve Amerika'yla İsrail'in başını çektiği İslam düşmanlarına karşıdırlar. Hakk'ın  batıla üstün geldiği, hakkın batıldan ayrıldığı gündür.

İnşallah Allah Teâlâ bir gün Kudüs'te namaz kılmaya muvaffak eder bizi!  Müslümanlar Kudüs gününü büyük bilelerek  mübarek Ramazan ayının son Cuma'sı olan Dünya Kudüs gününde gösteri ve programlar düzenleyerek, emperyalistler korku salmaktadırlar..

Birbucuk  milyar nüfus… Bunca yeraltı ve yerüstü zenginliğine sahip… Bütün emperyalislerin gözü islam dünyasının yeraltı ve yerüstü zenginliğindedir,buna muhtaçtırlar; bu yüzdendir ki müslümanları devamlı birbirinize düşürmek, aralarında ihtilaflar yaratıp müslümanlar bu ihtaflarla uğraşırken islam dünyasının varını-yoğunu yağmalamak, sonra da “kimse sesini çıkarmasın” demek istiyorlar!

Eğer Kudüs günü İslam dünyası hep birlikte kıyam ve feryat edebilirse, sırf Kudüs değil, bütün İslam ülkelerinde zaferi kazanırlar..

İnşallah bir gün bütün Müslümanlar yekdiğeriyle kardeş olacak ve bütün İslam ülkelerindeki hastalıklı kökler kazınıp temizlenecek ve İsrail -adlı- bu hastalıklı kök; Mescid'ul Aksa, Filistin ve Gazze’den sökülüp atılacak ve hep birlikte Kudüs'e gidip orada vahdet namazı kılacağız.

Bunun içinde Politik oyunları bir kenara bırakmak ve gücünü imandan alan silahlar kullanmak gerekir!

Bu yazı toplam 913 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Türkiye Yazarlar Birliği | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0312 232 05 71 - 72 | Faks : 0312 232 05 71-72 | Haber Scripti: CM Bilişim