24 Şubat 2020
  • İstanbul9°C
  • Ankara6°C

FADİME ÖZKAN: TERÖRLE MÜCADELEDE MİLAT: ‘BEN ÇOCUĞUMU PKK İÇİN BÜYÜTMEDİM!’

Hacire Anne, HDP’nin kapısını camını indirip oğlunu PKK’nın elinden aldığı gün terörle mücadelede bir milat başlattı.

Fadime Özkan: Terörle mücadelede milat: ‘Ben çocuğumu PKK için büyütmedim!’

10 Eylül 2019 Salı 10:30

Bir kadının PKK’yı dize getirdiği, pes ettirdiği, evladını söke söke aldığı yeni bir evre bu. O yüzden Hacire Anne’nin kalktığı yere, ondan güç alan başka aileler oturmuş vaziyette. Sayıları her geçen gün artıyor. Dün itibariyle 17 idi. 

Bir grup kadın gazeteci olarak Pazar günü biz de Diyarbakır’daydık. Anneleri babaları dinledik, cesaretlerinden dolayı onları tebrik edip desteğimizi ilettik. 

Bu cesur kadınlar bir haftadır HDP Diyarbakır İl Başkanlığı’nın önündeki merdivenlerde oturuyor. Yanlarında sadece çantalarından çıkarıp bize gösterdikleri, çantaya koyarken ellerinin titremesine engel olamadıkları fotoğraflar var. PKK’ya kaptırdıkları çocuklarının fotoğrafları... 

Bakıyoruz fotoğraflara. Mustafa 16 yaşında. Azad 10, Bedirhan 15, Bayram 17, Mekkiye 14... Evlerinde olsalar anneleri her sabah okula uğurlayacak onları. Ama değiller. Anneleri belli ki bağırlarını yakan hasretten, başına bir şey mi geldi korkusundan, günlerdir feryat etmekteler. 

Bir kere çok kararlı, çok inançlılar. “Evladımı almadan buradan gitmem” diyorlar. “Çocuğumu bana vereceksiniz, onu ben sizin için doğurmadım!” diye meydan okuyorlar. 

Meydan okudukları, sadece Ortadoğu’nun değil dünyanın en çok insan öldüren terör örgütü. 40 yılı aşkın süredir on binlerce insanın hayatını kaybetmesine, yüz binlercesinin sakat kalmasına, göç etmesine, yerini yurdunu terk etmesine, ağır travmalar yaşamasına sebep olan PKK. 

Devamı: https://www.star.com.tr/yazar/terorle-mucadelede-milat-ben-cocugumu-pkk-icin-buyutmedim-yazi-1479421/

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.