17 Şubat 2019
  • İstanbul5°C
  • Ankara2°C

KAYSERİ ŞUBESİ' NDE KALEM SOHBETLERİ DEVAM EDİYOR

Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi’nin düzenlediği “kalem sohbetleri”nin üçüncüsü geçtiğimiz Kayserili Yazar Bekir Oğuzbaşaran konferansıyla gerçekleşti.

Kayseri Şubesi' nde Kalem Sohbetleri Devam Ediyor

30 Ocak 2018 Salı 11:11

Oğuzbaşaran: Yazar olabilmek için çok okumak ve araştırmak gerekir, insanlar yaşadığı hayatında önemli olan hatırların yazması gerekir, zaman geliyor unutuyoruz en büyük eksikliğimiz günlük tutmadığımız

TYB üyeleri ve yönetim kurulu Hacı Sarının ve Yüksel Kalkanın katıldığı Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Karaman’ın açılış konuşmasının ardından söze başlayan Yazar Bekir Oğuzbaşaran “ Edebiyatta 50 Yıl” konulu konferasında Üstad Necip Fazıl ile yaşadığı hatıralarını şiirlerini anlattı. Yazar Oğuzbaşaran; “ Necip Fazıl Üstat verdiği konferaslarında bizleri benim edebiyat kurmaylarım olarak tanıtır ve bu söze de bizler mutlu olurduk. Büyük Doğu dergisinin konferansları çok kalabalık edebiyatseverlere Türk Edebiyatı açısından önemli katkı sağlamıştır. Şair ve yazarlar çağın edebiyat gelişmelerine katkı sağlamalıdır” dedi.

Kendi eseleri olan şiir ve naatlarından örnekler sunan Yazar Bekir Oğuzbaşaran, yazar ve şairler ile karşılıklı yaptığı sohbet sonrasında konferansını tamamladı.

TYB Kayseri Şubesi olarak ‘Kalem Sohbetleri’ gelecek hafta sonu Yazar Süleyman Kocabaş, olacağı kaydedildi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.