10 Aralık 2018
  • İstanbul12°C
  • Ankara9°C

ŞANLIURFA ŞUBESİNDE ŞAİR NABİ PANELİ DÜZENLENDİ

Türkiye Yazarlar Birliği Şanlıurfa Şubesi ve Harran Üniversitesi işbirliğiyle “Hikmet Şairi Urfalı Nabi” adı altında Şair Nabi Kültür Merkezinde Panel düzenlendi.

Şanlıurfa Şubesinde Şair Nabi Paneli Düzenlendi

04 Aralık 2017 Pazartesi 09:16

Panel yöneticisi olarak TYB Urfa Şubesi Başkanı Cuma Ağaç, konuşmacı olarak Prof. Dr. Ekrem Bektaş ve Prof. Dr. Kaplan Üstüner katıldılar. TYB Üyelerinden Ali Tutluoğlu’nun sunumuyla başlayan program Mehmet Sarmış ve Eyyüp Azlal’ın Şair Nabi’den birer gazel okumalarıyla devam etti. Ayrıca Eyyüp Azlal, Şube başkanı Cuma Ağaç’ın Nâbî’nin bir şiirine yazdığı naziresini de okudu.

Panele konuşmacı olarak katılan Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Ekrem Bektaş, “Şanlıurfa’nın önemli bir değeri olan Şair Nabi’yi unutmamak ve unutturmamak lazım” dedi. Prof. Üstüner ise “Bu yüzden de O’nun adına Araştırma Merkezleri veya Bir Enstitü’nün kurulması gerektiğini belirtti..

Panele Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Emin Özçınar, Şanlıurfa Ticaret Sanayi Odası Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, kurum amirleri, TYB Üyeleri ve çok sayıda öğretmen ve Nabi sevdalısı katıldı. Program sonrasında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, panele katılanlara Nabi’nin Berceste beyitlerinden oluşan bir Güldeste ile kitap seti hediye etti. 

panel2.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.