Ahmet Ay: Macron'un aradığı Müslüman

Ahmet Ay: Macron'un aradığı Müslüman
Kendi din ve dindarına ihanet eden Hristiyan Batı medeniyeti, şimdi de İslam dinini kendi dinlerine benzetmek amacıyla harekete geçti.

Tarih boyunca var olan dinler arası mücadele ve savaşların kahir ekseriyeti, mevcut yönetimlerin tutumları ile alakalıdır. Kimi zaman içeride kendi hakimiyetlerini pekiştirmek için kimi zaman dışarıda alanları genişletmek için kimi zaman da dinlerin yapısallığından kaynaklanan savaşlara sahne olmuştur dünyamız.

Müslümanların Batı ile savaşları İspanya’nın fethi ile başlamış, Selçuklular döneminde Anadolu ve Filistin toprakları üzerinde “Haçlı Savaşları” olarak yoğunlaşmış ve Osmanlı döneminde zirve yapmıştır.

Müslümanlarla Batılı Hristiyanlar arasında İspanya’nın Fethi ile başlayan süreç son 2,5 asırda Batı’nın saldırıları şeklinde cereyan etmektedir. Müslüman dünyanın pek çok alanda gerilemesi ile birlikte silah ve ekonomik gerilemeleri Batı tarafından kendi lehine “üstünlük” olarak değerlendirildi.

Günümüzde de Batı, 2,5 asır önce ele geçirdiği bu maddi “üstünlüğün” verdiği avantajları kaybetmemek için her türlü yolu deniyor: İnsanları birbirine kırdırtmak, ülkeleri farklı gerekçelerle birbirine düşman etmek, mezhepler arası farklılıkları derinleştirmek vs. gibi aslında sorun olmaması gereken farklılıkları Müslümanlar arasında milyonlarca insanın ölmesi ile neticelenen savaşlara gerekçe kılmışlardır.

8 yıl süren İran-Irak savaşı, el an yürütülen Yemen iç savaşı, Suriye, Irak gibi ülkelerin yaşadıkları maalesef Batının Müslümanlara tuzaklarıdır.

Adamlar din, mezhep savaşlarının uzmanıydılar. Asırlarca kendi aralarındaki ayrılıkları bizim de aramıza saldırlar. Biz de kaç asırdır böyle olmaz, olamaz dediğimiz gerekçelerle birbirimizi kırdık.

Başını Fransa’nın çektiği İslam düşmanlığı bloku son zamanlarda yeniden tırmanmaya başladı. Macron’un “Yeni İslam, Yeniden düzenlenmiş bir Kur’an” söylemi yabana atılmamalı. ‘Medeniyetler Çatışması’nın aparatı olan bu söylem Batı’nın Türkiye’de denemek istediği ve kısmen de muvaffak olduğu bir projenin güncellenmiş halidir.

Devamı: https://www.milatgazetesi.com/yazarlar/macronun-aradigi-musluman/

Bu haber toplam 109 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Türkiye Yazarlar Birliği | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Tel : 0312 232 05 71 - 72 | Faks : 0312 232 05 71-72 | Haber Scripti: CM Bilişim