• İstanbul 24 °C
  • Ankara 20 °C

Alakaya çay demleyemeyenler İslâmcı olunca (2)

Ali Sali

Bir önceki yazımızda Süleyman Çobanoğlu’nun alaka kelimesinden nefret ettiğini belirten bir sosyal medya paylaşımından hareket ederek girizgâh yapmıştık meseleye. Çobanoğlu’nun Kanal 7 televizyonunda yaptıklarından, bulunduğu çevreden dolayı tırnak içinde “İslâmcı” olarak takdim edildiğine de değinmiştik. Alaka kelimesinden nefret ettiğini Ötüken Yayınevi’nin çıkardığı Söğüt isimli edebiyat dergisinde de yazdığı bilgisini vermiştik.

Bu yazıyı yazmak için bilgisayar başına oturduğumda niyetim Çobanoğlu’nun Söğüt dergisindeki yazısından hareketle Türkçe düşmanlığı olarak adlandırdığım tavrı üzerine bir şeyleri dile getirmekti. Çobanoğlu tırnak içinde “İslâmcı” olarak takdim edildi, ama acaba bu adlandırmanın anlam alanı içine giriyor muydu Çobanoğlu?

Bu soru aklıma gelince yine yolu Kanal 7’ye düşmüş Ahmet Hakan Coşkun geldi!

Ahmet Hakan Coşkun’un savrulduğu noktayı şu anda herkes yakından biliyor. Ona ne kadar tırnak içinde “İslâmcı” denilebiliyorsa Çobanoğlu için de aynı şey söylenemez mi?

Gerçi Coşkun’un kendini tırnak içinde “İslâmcı” olarak adlandırdığı bir dönemi oldu. Kendini öyle adlandırdığı döneminde tanışmıştık Ahmet Hakan Coşkun ile.

Devamı: https://haberindogrusu.com/h-detay.php?safeurl=alakaya-cay-demleyemeyenler-islamci-olunca-2-43029

Bu yazı toplam 1540 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Türkiye Yazarlar Birliği | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Tel : 0312 232 05 71 - 72 | Faks : 0312 232 05 71-72 | Haber Scripti: CM Bilişim