• İstanbul 12 °C
  • Ankara 15 °C

Çamlı: Meral Akşener açık FETÖ projesidir

Fatma Gülşen KOÇAK
Sokağın nabzını iyi yoklayan AK Parti İstanbul milletvekili A. Hamdi Çamlı, “Meral Akşener çok açık FETÖ projesidir. Amerikan, İsrail Projesi. Söz dinler bir yönetim getirmek için kurgulanan tiyatro” diyor.
Megakent İstanbul milletvekilleri arasında halkla en çok buluşan ve vatandaşın derdini doğrudan paylaştığı milletvekillerinden biri olan AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ile 24 Haziran seçimlerini ve ülkemiz üzerindeki ihanet projelerini konuştuk...
 
 Milletvekili listeleri nasıl bir kriterle belirlendi?
 
Milletvekilleri listelerini bizim yorumlamamızdan ziyade vatandaşın, milletin, teşkilatın yorumlaması daha önemli. Tabi ben mesaisini sürekli dışarıda harcayan bir vekil olarak gözlemlerimle, millet ve teşkilatlarda hüsnü kabul görmüş bir liste hazırlanmıştır.
 
Bakanların olmasını nasıl yorumluyorsunuz?
 
Bakanlar içinde yeni bir sistem değişikliği söz konusu ve bundan dolayı, bakanların artık meşhur bir isim veya medyatik olması gerekmiyor. Cumhurbaşkanı oraya profesyonel yöneticileri atayacak.
 
KÜRESEL GÜÇLER MİLLETİ İSTEMİYOR
 
24 Haziran seçimleri neden bu kadar önemli?
 
Türkiye’de böyle bir yönetim istenmiyor. Bunu tek partili dönemden de alabilirsiniz. Siyonizm güdümlü emperyalizmin lafına itibar edecek, onu dinleyecek, onun gönderdiği mektuplarla, mesajlarla ülkeyi yönetecek bir idare lazım. Şimdiyse apaçık bir şekilde Recep Tayyip Erdoğan’ı istemiyorlar. Bu yönetimi “Recep Tayyip” olduğundan ziyade milletin yansıması olduğu ve o aklı temsil ettiği için istemiyorlar.
 
MHP ile ittifak sonuçlara nasıl yansır? Devlet Bahçeli’nin tavrını nasıl yorumluyorsunuz?
 
Aslında burada sadece MHP ile değil, millet ile bir ittifakımız söz konusu. Bir kesim CHP’li ile de eski Saadet’le de, ancak şimdi Saadet sıfır vuracak seçimlerde.
 
Dolar ile ilgili yürütülen bu operasyon sizce ekonomik darbe midir?
 
15 Temmuz’da F-16’lardan atılmak istenilen mermilerin, askerlerin köprüyü, Vatan caddesini belediyeyi, Kızılay meydanını, Gölbaşını bombalamalarındaki maksatları neyse dolarda da yapılmak istenilen de odur.
 
RÜZGAR MUHARREM, MATMAZEL, TEMEL REİS
 
Halkın içinden bir vekil olarak sokağın nabzını nasıl ölçüyorsunuz?
 
15 Temmuz ruhunu görüyorum. İnsanımız farkında canı yanıyor ama bize ‘Siz dik durun’ diyor. Lakin dış güçlerin MHP’yi bölmek için organize ettiği bu Matmazel, rüzgar Muharrem bir de bizim Temel Reis bunlar üzerinden bir tiyatro oynanıyor, fitne tohumu ekiliyor. HDP çok ön planda değil, neden puan kaybettirir, ancak dhkp-c, FETÖ, PKK ve diğer örgütler hep birlikte hareket ediyorlar. Tek amaçları var ‘Erdoğan’ı sandıkta yenemiyoruz ama Meclis çoğunluğuyla yargılayacağız”ın propagandası ve hesabı yapılıyor.
 
Meral Akşener kimin projesi?
 
Meral Akşener çok açık FETÖ projesidir. Amerikan, İsrail Projesi. Bu yönetimi ülkeden uzaklaştırmak ve söz dinler bir yönetim getirmek için kurgulanan tiyatro. Bunu AK Parti’de denediler olmadı. MHP’yi gözlerine kestirdiler. Onların içinde böyle bir organizasyon yaptılar ve baya bir yara açtılar. Şimdi onu toparlamaya çalışıyor sayın Bahçeli.
 
‘24 Haziran bir dua günü’
 
Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’yi aday göstermekte neyi amaçladı?
 
Çok basit; Muharrem şöyle bir adam, rüzgar bir herif. Bu, Muharrem’i temizleme operasyonu Kılıçdaroğlu için. Bisikletle mitinge çıkıyor, sirk maymunu gibi. Sen Cumhurbaşkanı adayısın...
 
Meclis aritmetiği 7 Haziran 2015’teki gibi olursa seçime gidilir mi?
 
Sayın Cumhurbaşkanımız inşallah ilk turda kazanacaklardır. Lakin onların tek dertleri bunu bildikleri için Meclis’te muhalefete düşürerek ortalığı karıştırmak. Oluşan gerginliğin üzerinden Cumhurbaşkanının halkın gözünde itibarını sarsıp seçime götürmek isteyebilirler.
 
Son olarak eklemek istediklerinizi alabilir miyiz?
 
1915’te Birinci Dünya Harbi çıktığı zaman Ali Haydar Efendi, Fatih Camisi’nden cihadı ekber ilan etti. Ben de böyle bir çağrıda bulunuyorum, bir varlık yokluk meselesi, bir dua günü 24 Haziran. Şöyle bir manşet atabiliriz: “24 haziran bir dua günü”, sandığa gidip bir talepte bulunacağız. Sandıktan ne çıkarsa millet bizi O’na verecek. Sandık neticedir millet ne isterse onun karşılığını alacaktır. Biz yüz senedir bağımsızız ama hala bağımsızlık mücadelesi veriyoruz. Bundan dolayı bir ümmet birliğinden başka çıkar yolumuz yok.
Bu yazı toplam 598 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Türkiye Yazarlar Birliği | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Tel : 0312 232 05 71 - 72 | Faks : 0312 232 05 71-72 | Haber Scripti: CM Bilişim