• İstanbul 16 °C
  • Ankara 14 °C

Seçim duâsı

Ahmet Tâlib ÇELEN

Ya Rabbi! Yüz yıllık bir uykudan yeni yeni uyanmaya başlamıştık, bu uyanışı yarıda kesme, en ileri noktaya götürmeyi nasîp eyle.

Bir imparatorluk kaybettik, bir yarımadaya sıkıştık, ama sana mâlûm, gönlümüz bu hudutlara hiç sığmadı, hep eski hür ufuklu coğrafyalarımızın rüyâsını gördük; rüyâlarımızı hakîkate çıkar, ümmet birliğine eriştiğimiz günleri göster bize. Sâdece biz üzülmedik o coğrafyalardan söküldüğümüze, o topraklar da ağladı göçüşümüze. 

Tuna ağlıyormuş bazı geceler

Göğsünde kefensiz şehitler varmış

Bizim de Tuna’nın da gözyaşlarını dindirecek netîceler halk eyle. 

Sudan’da, Somali’de, Mısır’da, Libya’da, Fas’ta, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan’da, Myanmar-Arakan’da, Filistin’de… gözlerini Türkiye’ye çevirmiş, ellerini duâya açmış mazlûm, yoksul milyonları üzecek bir netîce ile karşılaştırma bizi. Biz belimizi doğrultursak onlar da doğrulacak, yeniden dizimiz üzerine çökersek onlar da çökecekler. Bizi çökertme, doğrult. Bizi sevindirerek bütün mazlûm coğrafyaları da sevindir Allah’ım.

Küfür odakları ile iş birliğine girmiş, PKK uzantısı yapılardan medet umar hâle gelmiş, okyanus ötesinden şerbetli din görünümlü teröristlerin maşalığına soyunmuş, İslâm’ın en küçük görünürlüğüne çıldıran ittifakları bu millete musallat etme. Verdikleri ipuçlarından anlaşıldı ki bunların İslâm düşmanlığında en ufak bir azalma yoktur. Hattâ yakın geçmişten aldıkları derslerle daha da şirretleştikleri ve ellerine fırsat geçse eskisinden daha acımasız bir yok etme faaliyetine girişecekleri ortadadır. Sen bunlara fırsat verme ya Rabbi!

“Ey iman edenler! Mü’minleri bırakıp kâfirleri dost ve sırdaş edinmeyin. Yoksa böyle bir akılsızlıkta bulunup da aleyhinizde Allah’a apaçık bir delil vermek ve O’nun azabını üzerinize çekmek mi istiyorsunuz?” (Nisa, 144) ve benzeri âyetleri iyi anlamayı nasîp eyle hepimize. Ehl-i sünnet âlimlerinin mutlakâ nasslardan süzüp çıkardıkları “Küfre rızâ küfürdür” ölçüsünü aklımızdan çıkartma. 

Devamı: https://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/ahmet-talib-celen/secim-duasi-42077.html

Bu yazı toplam 328 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Türkiye Yazarlar Birliği | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Tel : 0312 232 05 71 - 72 | Faks : 0312 232 05 71-72 | Haber Scripti: CM Bilişim