• İstanbul 25 °C
  • Ankara 23 °C

Siyonizm’in kukla teşkilatları

Siyonizm’in kukla teşkilatları

Bugünkü MİT’in evvelki hâli olan MAH, 1960 yılında hazırladığı ‘Masonluk Tehlikesi’ isimli raporunda, çok sarsıcı cümleler kurar ve şöyle der: “Yahudi ideolojisinde, Masonluk ideolojisini kendisine çeken bir yakınlık mevcuttur. Bütün hareketlerinde bozguncu kuvvettir. Bu mefkûre ve el birliği (masonluk) her şeyden evvel İsrailoğullarına hizmet etmektedir…”
 

Tabiatta bazı istilacı türler vardır. Tedbir alınmazsa tarlanızı, bağınızı, bahçenizi istila ederler. Onlardan kurtulmak da öyle kolay değildir. Aynı durum bazı hayvanlar ve kavimler için de geçerlidir. Tabii dengeyi bozar veya başıboş bırakırsanız varınızı yoğunuzu iç ederler.

[Mary Wortley Montagu, Şark'tan Mektuplar]
Mary Wortley Montagu, Şark'tan Mektuplar

18. asrın başlarında İngiltere’nin Osmanlı’daki sefir-i kebiri (büyükelçisi) Edward Wortley’in karısı Mary Wortley Montagu, ‘Türkiye/Şark Mektupları’ adıyla tercüme edilen eserinde şunları yazar:

“(Osmanlı’da) Zengin tüccarların çoğunun Yahudi oluşu dikkatimi çekti. Bunların nüfuzu çok kuvvetli, imtiyazları Türklerinkinden fazla! Kendi kanunlarıyla idare edilen bir cumhuriyet gibiler. Yahudiler, Türklerle birlik meydana getirdiklerinden devletin bütün ticaretini ellerine almışlar. Her paşanın, işlerini eline bıraktığı, sırlarını emanet ettiği bir Yahudi kâhyası var, kendileri hiçbir işe karışmıyorlar. Bu Yahudiler, paşanın bulunduğu kazada çarşıyı tanzim eder, her zaman hediyeler alır, giren ve çıkan malları muayene ederler. Padişahın doktoru, hazinedarı, tercümanı hep Yahudi’dir. Menfaatine son derece düşkün olan Yahudilerin bu durumdan ne derecede istifade edeceğini anlarsınız. Bunlar kendilerine her zaman ihtiyaç duyulmasını sağlamışlar ve bu sayede saray da onları korumuştur. İngiliz, Fransız ve İtalyan tacirleri bunların bütün hilelerini bildikleri hâlde, işlerini ister istemez onlara yaptırıyorlar. Velhasıl ticaretle ilgili ne varsa onların elinden geçiyor. İçlerinde itibarı en az olanlar bile, kendilerine muhtaç olunmaktan uzak kalınamayacak derecede önemli kişiler. Evleri çok gösterişli ve debdebeli...” (s.83-84)

Devamı: https://www.gzt.com/gercek-hayat/siyonizmin-kukla-teskilatlari-3547708

Bu haber toplam 103 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Türkiye Yazarlar Birliği | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Tel : 0312 232 05 71 - 72 | Faks : 0312 232 05 71-72 | Haber Scripti: CM Bilişim