• İstanbul 12 °C
  • Ankara 11 °C

​Alkollü hayat Altıok Partisi'nin ve Kemalizm'in şartlarındandır

Ahmet Doğan İLBEY

Bin yıldır İslâm’ın sancaktarlığını Müslüman Türk ülkesinin alkol yasağına kilitlenmesi utanç vericidir.

 Alkolsever Altıok Partisi’nin bir milletvekilinin sanki Hak bir dâvayı savunuyormuşcasına “Bu yasağı getirenleri Allah’a havale ediyorum…” diye nârâ atması bu ülkeye züldür, hakarettir.

 

ALKOL, ALTIOK PARTİSİ VE KEMALİZM ARASINDA İLLİYET BAĞI VAR

Alkol, Altıok Partisi ve Kemalizm arasında illiyet bağı vardır. Fransa’nın pozitivist ve seküler düşüncelerinden taklit edilerek kurulan alkol muhibbî Kemalist Altıok Partisi için alkol medenî insanların hayat tarzlarının bir unsurudur. Bu sebeptendir ki Altıok Partisi’nin bir yetkilisi alkol yasağı için “Özel hayata, hak ve özgürlüklere müdahale var. Hukuka, akıl, bilim ve laikliğe aykırı dinsel bir müdahale…”  diyerek feveran etmiş. Türkiye’yi Fransa zannetmiş olmalı. Bu zihniyet yerli ve millî değil, Fransa’dan ithal edilmiş bir zihniyettir.

 

RAKISEVER ALTIOKÇULARIN HUYU DEĞİŞMİYOR

Bu partinin bir milletvekilinin Tekirdağ'daki rakı fabrikasının zarar etmesinden dolayı kapatılmasına nasıl hayıflandığını, bu rakı fabrikasının 1931’de Kemalist şefin gayretleriyle kurulduğunu, Türkiye’de benzerinin olmadığını, kar-zarar hesabının ötesinde bir anlamının olduğunu, savaştan yorgun ve yoksul çıkmış bir halkın, Cumhuriyet’i kurduktan sonra canını dişine takarak yaptığı büyük sanayileşme hamlesinin sembolü sayıldığını “ah!” “vah!” ederek anlatmasını Türk milleti unutmuş değil.

Müslüman bir ülkede bir rakı fabrikasının kapatılmasına üzülmek ve sembol bir değer taşıdığını söylemek tahrik edici ideolojik bir tavır olduğu gibi, aynı zamanda psikiyatrik bir vak’adır. Müslümanlığıyla var olan bir milletin ülkesinde alkolizmi savunarak siyaset yapan kişi iktidar olabileceğini düşünüyor mu acaba? Bu beyanatı Türkiye’de değil de Fransa’da vermiş olsaydı kimse itiraz etmez ve hattâ alkışlanırdı. Türk ülkesinde Fransız gibi düşünüyor. Türk milletinin Fransızlar gibi bir hayat anlayışına sahip olduğunu vehmediyor. Maâzallah, bu güruh iktidar olduğu gün Türkiye’yi Rakı Cumhuriyeti’ ne dönüştüreceği kesin.

Devamı: https://www.yenisoz.com.tr/yazarlar/alkollu-hayat-altiok-partisinin-ve-kemalizmin-sartlarindandi/

Bu yazı toplam 34 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Türkiye Yazarlar Birliği | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Tel : 0312 232 05 71 - 72 | Faks : 0312 232 05 71-72 | Haber Scripti: CM Bilişim